0

Reformer pilates, özel tasarlanan bir aletle uygulanan, vücudunuzun esnemesini, güçlenmesini ve zinde kalmanızı sağlayan egzersizler bütünüdür.

Son yılların egzersiz trendi reformer pilates, standart pilatesten farklı olarak pilates reformer makinesi kullanılarak yapılıyor. Mat temelli pilatesten daha yoğun ve dinamik olan reformer pilates, egzersiz çeşidinin geniş olmasıyla da özellikle kas yapısını güçlendiriyor.

Reformer pilates, özellikle eklemlere aşırı yük bindirmeden güçlü kas yapısı oluşturmada avantajlı bir yöntemdir. Yüzlerce ayrı egzersiz yapılmasına imkan veren reformer pilates aleti sayesinde kas dayanıklılığıı, periferik eklem stabilitesi, kas kuvveti, denge, koordinasyon gibi sporcular için önemli konular üzerinde çalışılabilmektedir. Reformer pilates hareketleri vücudun belirli bölgelerini çalıştırmaktadır.

Zorluk

Orta

Kazanım

Zindelik

Yüksek Değer

Kardiyo

Ders Kazanımları

Güç

%

Kardiyo

%

Yağ yakımı

%

Esneklik

%

12 Ders

Add to cart

Uzun Süreli Kontrat Yok

Kendinizi geliştirmek için uzun süreli kontratlar imzalamanıza gerek yok.

En İyi Ekipmanlar

Son teknoloji rahat ve güvenli ekipmanları kullanmaktayız

Size Özel Program

Sizi belirli bir saatte zorunlu tutmayıp kişiye özel esnek çalışma saatleri

Düzenli Kontrol

Alanında uzman hocalarımız sizi ve performansınızı sürekli analiz eder

Tanıtım

Reformer Pilates Nedir?

Vücudun daha esnek ve güçlü bir hal almasını sağlayan reformer pilastesin de hem fiziksel hem mental pek çok faydası bulunuyor. Dirençli yaylar kullanılarak tasarlanan reformer aletlerinin kullanımı kaslarda bulunan bağ dokusunu güçlendiriyor, böylece vücudun esnekliği artıyor. Aynı zamanda vücudun “core” isimli bölgesini güçlendirdiği için sırt ve bel ağrısını da azaltıyor. Omurgayı hizalıyor ve duruş bozukluklarının düzelmesine yardımcı oluyor. Reformer bunların yanı sıra, kasları şekillendiriyor, vücudun incelip sıkılaşmasını sağlıyor ve doğru nefes almayı öğreterek nefesi düzenliyor.

Reformer Pilates Yararları

  • Kişiye daha iyi bir duruş ve esneklik kazandırır.
  • Sırt ve bel ağrılarını hafifletir.
  • Egzersizler, güçlü kemikler oluşturmak için yeterli direniş ve hareket çeşitliliği sağlar.
  • Uykuyu düzenler.
  • Kan dolaşımını hızlandırır.