0

Pilates stresi azaltan, vücudu zinde tutan bir spor çeşididir.

Pilates , kasları toplama ve kısaltmaya değil, vücudun uzatılmasına ve omurganın hizalamasına vurgu yaparak kuvvet, esneklik ve kas tonusu oluşturur.
Pilates, temelde vücudunuzun ‘güç merkezi’ olarak düşünülebilecek çekirdek-merkeze odaklanmıştır. İngilizcede “core” olarak nitelendirilen çekirdek bölge, omuz ile pelvis (kalça) arasında olan ve “gövde” olarak tariflenebilecek bölgeye verilen isimdir.

Zorluk

Orta – Zor

Kazanım

Zindelik

Yüksek Değer

Esneklik

Ders Kazanımları

Güç

%

Kardiyo

%

Yağ yakımı

%

Esneklik

%

Uzun Süreli Kontrat Yok

Kendinizi geliştirmek için uzun süreli kontratlar imzalamanıza gerek yok.

En İyi Ekipmanlar

Son teknoloji rahat ve güvenli ekipmanları kullanmaktayız

Size Özel Program

Sizi belirli bir saatte zorunlu tutmayıp kişiye özel esnek çalışma saatleri

Düzenli Kontrol

Alanında uzman hocalarımız sizi ve performansınızı sürekli analiz eder

Tanıtım

Pilates Nedir?

Pilates, Joseph Pilates tarafından 20. yüzyılın başında geliştirilen bir egzersiz metodudur. Birinci dünya savaşında yaralananları rehabilite etmek amacıyla da kullanılmıştır. Doğru hizalama, merkezleme, konsantrasyon, kontrol, hassasiyet, nefes alma ve akıcılık hareketi genel itibari ile pilates ilkeleri olarak bilinir.

Vucudunuzda hızlı bir toparlanma, karın, kalça ve bacaklarda sıkılaşma, duruşunuzda bir güçlenme arayışı içerisinde iseniz,Pilates istikrarlı bir şekilde uygularsanız tam size göre bir egzersizdir. Daha ilk derste etkilerini hissedeceğiniz Pilates ile bir kaç ay içinde vucudunuzdaki değişimi gözlemleyebilirsiniz.

Pilates, son zamanlarda oldukça popülerleşen ve düzenli olarak bu sporu yapanlara, başka sporların sağlayamayacağı pek çok faydayı sağlayan bir egzersizdir. Peki ne gibi faydalar sağlar?

Pilates Yararları

  • Vücuttaki tüm kasları çalıştırır.
  • Zihni tazeler dikkati geliştirir.
  • Bel ağrılarını azaltır.
  • Özgüven ve zindelik kazandırır.
  • Pozitif enerji verir, stresi azaltır.