0

Pilates stresi azaltan, vücudu zinde tutan bir spor çeşididir.

Pilates, kasları sıkılaştırmak ve kısaltmak yerine vücudu uzatmak ve omurgayı hizalamak üzerine odaklanan bir egzersiz yöntemidir. Temel amacı güç, esneklik ve kas tonusu oluşturmaktır.

Pilates’in temel ilkesi, vücudun “güç merkezi” olarak adlandırılabilecek çekirdek bölgesine odaklanmaktır. İngilizcede “core” olarak ifade edilen bu bölge, omuz ile pelvis (kalça) arasındaki ve “gövde” olarak adlandırılan alandır. Bu bölge, vücudun denge ve stabilitesini sağlamak için önemlidir.

Pilates egzersizleri, derin nefes alımı ve kasların kontrollü kullanımını içerir. Bu, vücudu güçlendirmenin yanı sıra esneklik kazandırmaya da yardımcı olur. Pilates pratiği, özellikle postürü düzeltmeye, omurgayı uzatmaya ve çekirdek bölgesini güçlendirmeye odaklanarak genel vücut bilincini artırır.

Bu yöntem, fiziksel sağlığı artırmak ve zihinsel farkındalığı geliştirmek isteyen birçok kişi tarafından tercih edilir. Pilates, her yaştan ve fitness seviyesinden insanlar için uygundur ve düzenli olarak yapıldığında vücutta dengeli bir güç, esneklik ve zarif bir duruş sağlar.

Zorluk

Orta – Zor

Kazanım

Zindelik

Yüksek Değer

Esneklik

Ders Kazanımları

Güç

%

Kardiyo

%

Yağ yakımı

%

Esneklik

%

Uzun Süreli Kontrat Yok

Kendinizi geliştirmek için uzun süreli kontratlar imzalamanıza gerek yok.

En İyi Ekipmanlar

Son teknoloji rahat ve güvenli ekipmanları kullanmaktayız

Size Özel Program

Sizi belirli bir saatte zorunlu tutmayıp kişiye özel esnek çalışma saatleri

Düzenli Kontrol

Alanında uzman hocalarımız sizi ve performansınızı sürekli analiz eder

Pilates Nedir?

Pilates, 20. yüzyılın başında Joseph Pilates tarafından geliştirilen bir egzersiz metodudur. İlk olarak Birinci Dünya Savaşı’nda yaralananların rehabilitasyonunda kullanılan Pilates, zamanla doğru hizalama, merkezleme, konsantrasyon, kontrol, hassasiyet, nefes alma ve akıcılık gibi temel prensipleri ile bilinir hale gelmiştir.

Bu egzersiz yöntemi, vücudu güçlendirmenin yanı sıra hızlı bir toparlanma, karın, kalça ve bacaklarda sıkılaşma, duruşta güçlenme arayışında olanlar için ideal bir seçenektir. Pilates, istikrarlı bir şekilde uygulandığında, etkilerini ilk dersten itibaren hissettirir ve birkaç ay içinde vücutta gözle görülür değişiklikler sağlar.

Son zamanlarda popülerliği artan Pilates, düzenli olarak pratik edildiğinde diğer sporların sağlayamayacağı pek çok fayda sunar. Vücut bilincini artırma, esneklik kazandırma, dayanıklılığı artırma ve stresi azaltma gibi avantajları ile Pilates, geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından tercih edilmektedir. Peki, Pilates ne gibi faydalar sağlar?

Pilates Yararları

  • Vücuttaki tüm kasları çalıştırır.
  • Zihni tazeler dikkati geliştirir.
  • Bel ağrılarını azaltır.
  • Özgüven ve zindelik kazandırır.
  • Pozitif enerji verir, stresi azaltır.
Tıkla Ara